اقدام پژوهی : بدون عنوان :: اقدام پژوهی

اقدام پژوهی : بدون عنوان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها


بسم الله الرّحمن الرّحیم

ولادت آخرین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، حضرت بقیّة الله الأعظم صلوات الله و سلامه علیه در شب جمعه پانزدهم شعبان سال 255 هجری در منزل امام حسن عسکری علیه السّلام در شهر سامرّا نوری هویدا شد که تمام فضای خانه را پر کرد و به آسمانها رسید . همزمان با طلوع فجر ، خورشید آسمان و زمین و تمام عوالم هستی ، منجی انسانها و منتقم آل محمّد علیهم السّلام ، امید مظلومین و فقرا ، فریادرس کلّ بشر ، آخرین امام برحق و ولیّ مطلق خداوند ، أعلی حضرت بقیة الله الأعظم حجّة بن الحسن العسکری روحی و أرواح العالمین لتراب مقدمه الفداء به دنیا آمد و زمین را با نور خود منوّر گردانید .

بعضی ولادت آن نور دیده را هشتم شعبان سال 256 یا 258 هجری ، دو سال و هفت ماه قبل از شهادت پدر بزرگوارش ذکر کرده اند [1] ولکن مشهور آنست که ولادت آن حضرت در نیمۀ شعبان سال 255 هجری 5 سال قبل از شهادت پدر گرامیش اتفاق افتاد .

نام پدر بزرگوارش حضرت أبومحمّد حسن بن علی علیه السّلام و نام مادر گرامیش حضرت نرجس علیهاالسّلام می باشد . برای مادر آن حضرت اسامی مختلفی ذکر شده است ، از جمله : ریحانه ، صقیل یا صیقل ، سوسن ، ملیکه ، حکیمه و در زیارات آن بانو - که تمامی عبارات آن دلالت بر علوّ منزلت آن مخدّره دارد - توصیف به راضیّه ، مرضیّه ، صدّیقه ، تقیّه ، نقیّه ، زکیّه ، إبنة حواری عیسی ، المنعوتة فی الإنجیل ( کسی که در انجیل توصیفش آمده ) و ... شده است . [2]

مبارک باد بر کلیه دوستداران خاندان عصمت و طهارت ولادت با سعادت صاحب العصروالزمان حضرت بقیه الله(عج)امام زمان.

بعدازعرض تبریک ازعزیزان و همکلاسی های کلاس ریاضی پردیس شهید باهنر بیرجندوهمچنین استاد ارجمند جناب آقای مهدیزاده که این وبلاگ را برای ارائه کار عملی کلاس طراحی و مطالعه ایجاد کردندوهم اکنون(6/4/92 )فارغ التحصیل شده اند تقاضا دارم که تا جایی که برایشان مقدور است این حلقه اتصال را قطع نکرده و با گذاشتن مطلب در وبلاگ از حال هم آگاه باشند.

دوستدارشما:  محمد  حسن پور تقی آباد

نویسنده : دانشجویان رشته ریاضی بازدید : 782 تاريخ : پنجشنبه 6 تير 1392 ساعت: 13:56
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها