راه حل‌هاي پيشنهادي و اجراي راه حل‌ها: ( امیرآبادی زاده) :: اقدام پژوهی

راه حل‌هاي پيشنهادي و اجراي راه حل‌ها: ( امیرآبادی زاده)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

آرشیو مطالب

برچسب ها

پس از بررسي داده‌هاي حاصله،راه حل‌هايي جمع‌آوري شد که از ميان آنها راه حل‌هاي قابل اجرا انتخاب و پس از اعتبار بخشي اجراي آنها به شرح ذيل مي باشد:

1-      توجیه و آشنا کردن دانش آموزان با مراحل مختلف طرح و اطلاع رسانی به آنها در زمینه های مختلف .

 

2-      وضعیت ظاهری معلم ، برقراری رابطه ای دوستانه و صمیمی بین معلم و دانش آموزان و آشنا کردن دانش آموزان با زمان مطالعه ،روشهای صحیح مطالعه وروشهاي تقویت حافظه و توجه به ارزش‌هاي اسلامي و نكات اخلاقي.

 

 

3-      تشویق دانش آموزان  به خوردن صبحانه و بیان فواید و تاثیر آن بر کارکرد بهتر مغز .

 

4-      جمع آوري مطالب علمی موجود در قرآن توسط دانش آموزان با استفاده از جستجو در قرآن ، اینترنت و ارائه آن در شروع کلاس و پی بردن به اعجاز علمی قرآن و ارتباط آن با ریاضی.

 

 

5-      استفاده از روشهای نوین تدریس و درگیر کردن دانش آموزان در فرایند تدریس ، ایجاد محیطي فعال برای یادگیری به منظور بالابردن کیفیت آموزش .ازجمله روش تيمي،استفاده از رايانه،روش كاوشگرانه

 

6-      گروه بندی دانش آموزان بصورت ناهمگن شامل خوب ، متوسط و ضعیف ، تا دانش آموزانی که کم رو ، مضطرب و خجالتی هستند . احساس راحتتری برای بیان نظرات خود همراه گروه داشته باشند .

 

 

7-      تغییر و تحول در مکان یادگیری : برای انجام فعالیتهای گروهی ، نمکت ها طوری قرارگیرد تا اعضا گروه بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند .

         

8-       حمایت از دانش آموزان خصوصاً در مورد دانش آموزان مضطرب ، خجالتی ، کم رو و یا ضعیف از نظر درسی که نیاز بیشتری به حمایت از طرف معلم دارند.

 

 

9-      طراحی تکالیف و فعالیت ها به صورت فردی یا گروهی در سطوح مختلف به منظور یادگیری بهتر.

 

10-  توجه به اعتماد به نفس وتقويت آن ،تا دانش آموزان به این باور برسند که می توانند با برنامه ریزی به موفقیت  برسند.

 

 

11-   كاهش اضطراب وترس از آزمونهای کتبی با استفاده از: خواندن دعای مطالعه و آیت الکرسی ، تشویق نقاط مثبت و توانمندیهای دانش آموزان ، بها دادن به میزان تلاش آنها نه صرفاً نتایج حاصل از آزمونها، برگزاری آزمونهای مشورتی و گروهی ، پرسش و پاسخ های مکرر کلاسی برای آشنا کردن آنها با نحوه تنظیم سوالات ، برگزاری رقابتهای دوستانه تحت عنوان مسابقه علمی بین گروهها .

 

12-   استفاده از ارزشیابی توصیفی و ارائه بازخورد به هنگام ارائه نتایج آزمون هاوهمچنین ارائه بازخورد آن به والدین.

 

 

13-   برپايي نمایشگاه از کارهای عملی دانش آموزان در مناسبت هاي مختلف و درمعرض بازدید کلیه دانش آموزان وقدر داني ازکارهای ممتاز دانش آموزان .

 

نویسنده : دانشجویان رشته ریاضی بازدید : 1221 تاريخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1392 ساعت: 14:59
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها